✆  85 742 30 30  •  605 900 902

Mastermed
Jesteśmy dla Ciebie

Strona główna > O firmie > Aparatura

Aparatura

APARATY USG:
Proponujemy Państwu badania ultrasonograficzne wykonywane przy pomocy najnowocześniejszych aparatów ultrasonograficznych na świecie jakimi są VOLUSON E8, wyposażonych w pełen pakiet dodatkowego oprogramowania – SRI, Diagno STIC Color/Angio, VCI-A, VCI-C, B-flow, VOCAL 3D, Czasowo Przestrzenną Korelację Obrazu (STIC) i TUI. Aparaty te wyposażone są w komplet 9 głowic w tym w najnowsze matrycowe sondy łącznie z sondą wolumetryczną do badań USG 2D, 3D, 4D.

AparaturaBadania prenatalne wykonywane aparatami Voluson są całkowicie bezpieczne, aparaty informują o aktualnej wielkości indeksów "bezpieczeństwa" , których przekroczenie mogłoby zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych. W Volusonach wyznaczane są indeksy: TIS-indeks termiczny dla tkanek miękkich, TIB-indeks termiczny dla kości, TIC-indeks termiczny dla kości czaszki oraz MI- Indeks mechaniczny.
Aparaty umożliwiają , obrazowanie w trybach 2D ,M-mode, 3D-mode, 4D-mode, Color Doppler, Power Doppler, PW-doppler CW-doppler, w trybach duplex i triplex. Opcja CRI gwarantuje niespotykaną jakość obrazu. Funkcja XTD-view - umożliwia skanowanie panoramiczne z wolnej reki, a B-flow - nowa cyfrowa technologia -umożliwia obrazowanie w czasie rzeczywistym przepływów naczyniowych.

Analizator do oznaczeń biochemicznych
Nasza pracownia jest wyposażona w najwyższej klasy analizator do oznaczeń biochemicznych wyprodukowany przez światowego lidera testów prenatalnych. Stosowana przez nas technologia została zatwierdzona przez Fundację Medycyny Płodowej z Londynu do wykonywania przesiewowych nieinwazyjnych badań prenatalnych łącznie z oceną NT. Technologia wykorzystana w naszej placówce polega na metodzie fluorometrii opóźnionej w czasie. Próbki pobranej krwi od kobiet ciężarnych poddaje się reakcji z immobilizowanymi przeciwciałami skierowanymi swoiście przeciwko białku PAPP-a, wolnej beta HCG, beta HCG , AFP i Estriolowi oraz z przeciwciałami monoklonalnymi wyznakowanymi europem. Wyznakowane przeciwciała są skierowane przeciwko innemu swoistemu miejscu antygenowemu niż immobilizowane przeciwciała. Płyn powodujący reakcję powoduje dysocjację jonów europu z wyznakowanego przeciwciała do roztworu gdzie tworzą one wysokofluorescencyjne chelaty. Następnie mierzona jest fluorescencja dla poszczególnych próbek. Analiza markerów biochemicznych jest możliwa dzięki wprowadzeniu nowej techniki homogenicznych zestawów immunodiagnostycznych, która umożliwia wykonanie analizy w sposób zautomatyzowany, precyzyjny i powtarzalny w czasie ok. 30 min od pobrania próbki krwi. Do oznaczeń używa się zestawów odczynników o wysokiej jakości i czułości. Stosowana w laboratorium metoda oznaczeń jest najbardziej rozpowszechniona na świecie. Szacuje się, że ok. 2,7 mln kobiet ciężarnych zostało przebadanych tą metodą w 2005 roku. Uzyskane wyniki łącznie z pomiarami NT, NB, DV, TV , FMF angle oraz innymi danymi pacjentki są poddawane analizie komputerowej opartej o program kalkulacyjny liczenia ryzyka zespołu Downa Fundacji Medycyny Płodowej z Londynu. Wysoka precyzja oznaczeń oraz ich powtarzalność zwiększa wiarygodność danych użytych do kalkulacji ryzyka a ciągły audyt zewnętrzny FMF z Londynu powoduje uzyskanie wiarygodnych wyników. Ponadto pracownia nasza jest wyposażona w program kalkulacyjny 2 trymestru Life Cycle do obliczania ryzyka wystąpienia z. Downa, z. Edwardsa i wad cewy nerwowej. Umożliwia to połączenie skriningu biochemicznego i ultrasonograficznego oraz przeprowadzenie całej konsultacji w ciągu tej samej wizyty.

 

© 2014 MASTERMED. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

do góry